مرکز آموزش یارا آی تی
ترفندهای افزایش فروش یک فروشگاه اینترنتی

ترفندهای افزایش فروش اینترنتی – قسمت پنجم

می‌خواهید یک فروشگاه اینترنتی مقتدر و پایدار داشته باشید؟ امروز هم همراه یارا آی‌تی باشید تا در پنجمین قسمت از مجموعه ترفندهای افزایش فروش اینترنتی، به ادامه‌ی مباحث محبوب دیجیتال مارکتینگ بپردازیم اما مثل همیشه و قبل از هرچیز، به شدت توصیه می‌کنیم قسمت‌های اول تا چهارم این مجموعه یعنی :

را از دست ندهید. حال نوبت ماست به عهد خود وفا کنیم و بدون فوت وقت به ادامه‌ی مباحث بپردازیم پس در ادامه‌ی این مقاله همراه ماباشید…

ضمانت بازگشت وجه یا تعویض کالای معیوب داشته باشید

بارها شنیده‌ایم یا دیده‌ایم فروشگاه‌های اینترنتی زیادی، کالایی معیوب و یا غیر استاندارد عرضه کرده‌اند و کاربر از کیفیت آن راضی نبوده. این فروشگاه‌ها نمی‌توانند در قلب مشتری جایی داشته باشند و اغلب بازدید کنندگان چنین فروشگاه اینترنتی ای را، یک فروشگاه غیر معتبر و سطح پایین می‌بینند.حال برای این مشکل باید چه کرد؟!

در پاسخ به سوالی که مطرح شد باید بگوییم یک فروشگاه اینترنتی مقتدر، قوانینی برای تعویض یا پس گرفتن کالای معیوب درنظر می‌گیرد. البته این الزامی نیست که تمامی کالاها یا خدمات از چنین ویژگی‌ای پشتیبانی کنند پس نگران استفاده از کالا و مرجوع سازی توسط مشتری‌ها نباشید. همانطور که گفتیم مرجوع کردن یا تعویض کالا باید تحت قوانینی انجام شود که از طرف شما وضع می‌شوند.

نمایش محصولات مشابه و پر فروش را از دست ندهید

تصور کنید مشتری به فروشگاه شما مراجعه کرده اما با پیغام اتمام موجودی کالای مورد نظر مواجه می‌شود. حال اگر شما از همان نوع کالا، با برند و یا مشخصات دیگر، در فروشگاه خود داشته باشید ولی کاربر نتواند آن را مشاهده کند چه می‌شود؟! جواب ساده است کلاغ پر! گنجشک پر! مشتری پر پر!!!

برای حل این مشکل حتما در صفحه محصولات بخشی برای نمایش محصولات یا کالای مرتبط داشته باشید که کاربر پس از مشاهده‌ی اتمام موجودی از فروشگاه اینترنتی شما خارج نشده و کالای مشابه را مشاهده کند. همچنین بهتر است این بخش زمانی که موجودی به پایان رسید از نظر طراحی بعد از پیغام اتمام موجودی نمایش داده شده تا کاربر به سرعت متوجه آن شود. البته در مراحل پیشرفته‌تر، قرار دادن یک کلید با عنوان “موجود شد گزارش بده…” هم می‌تواند گزینه‌ی خوبی درکنار راهکار ارائه شده باشد.

جادوی شبکه‌های اجتماعی را فراموش نکنید

برخی از دوستان تصور می‌کنند باید محصولات خود را بیشتر در شبکه‌های اجتماعی بفروشند و یا درون آنها دنبال مشتری بگردند! درحالی که شبکه‌های اجتماعی باید برده‌ی یک فروشگاه اینترنتی مقتدر باشند وگرنه چه نیازی به طراحی یک وب سایت بود؟! (الان میگی تو عنوان یه چیز دیگه گفتی اینجا یه حرف دیگه میزنی ؟ معلومه چند چندی با خودت؟؟؟) این حرف نشان می‌دهد که باید از شبکه‌های اجتماعی بعنوان راهی برای معرفی وب سایت، اعلام موجودی خدمات و محصولات، ارتباط با مشتری، پشتیبانی و پرسش و پاسخ استفاده کرد. یک فروشگاه اینترنتی مقتدر وب سایتی است که باید از شبکه‌های اجتماعی برای رشد و پیشرفت استفاده کند نه این که ما وب سایت داشته باشیم ولی فروشمان از طریق پیج اینستاگرام انجام شود! (کلاس کاریتو ببر بالا، اینستا فقط یه پیجه ولی وب سایتت یه فروشگاه تمام عیاره)

صداقت را هرگز فراموش نکنید

کیفیت کالا، مشخصات محصول، نوع و روش پشتیبانی، محصول کارکرده یا صفر، اصل یا کپی بودن و همه‌ی این موارد، چیزهایی هستند که باید بصورت کامل و همراه با صداقت تمام برای مشتری شفاف سازی شوند. مشتری از فروشگاه‌هایی خرید می‌کند که تمامی اطلاعات مورد نیاز را هنگام خرید محصول دریافت کند. همچنین مشتری باید راه‌های ارتباطی سریع و معتبری را هم در اختیار داشته باشد تا درصورت بروز مشکل به سادگی یک تماس حاصل کند.

نا امید نشوید و تداوم را فراموش نکنید

بسیاری از افرادی که به تازگی یک فروشگاه آنلاین تاسیس کرده‌اند، پس از گذشت چند ماه، فروشگاه خود را رها می‌کنند. دقت داشته باشید که صاحب یک فروشگاه اینترنتی مقتدر، تداوم در فعالیت خود را کم یا رها نمی‌کند. برای افزایش فروش اینترنتی نیاز به برنامه‌ریزی بلند مدت و تلاش شبانه روزی است.

با مشتری‌های ثابت خود مصاحبه کنید!

تیر خلاص برای داشتن یک فروشگاه اینترنتی مقتدر و سودمند، داشتن مشتری‌های با ارزش است. مشتری‌هایی که از شما خرید کرده‌اند را بیابید تا بصورت حضوری یا آنلاین یک مصاحبه تصویری ایجاد کنید. این مصاحبه می‌تواند بصورت گفت و گو یا یک لایو در شبکه‌های اجتماعی باشد. همچنین بهتر است فایل ویدئویی این مصاحبه در دنیای اینترنت منتشر شده و در اختیار عموم مردم قرار بگیرد.

 

از اینکه در خواندن پنجمین قسمت از مقاله‌ی “ترفندهای افزایش فروش اینترنتی” همراه ما بودید بسیار متشکریم. چنانچه درخصوص داشتن یک فروشگاه اینترنتی مقتدر، سوالی داشتید کافیست در انتهای همین صفحه و در بخش دیدگاه‌ها آن را مطرح کنید.

مرکز آموزش
مفیدترین های مشابه
در مرکز آموزش یارا آی‌تی بیشتر بخوانید ... بیشتر بدانید ... آموزش دهید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.