مرکز آموزش یارا آی تی
اهمیت سئو و بهینه سازی وب سایت

اهمیت سئو ، چرا باید وب سایت خود را بهینه سازی کنیم ؟!

سلام شما خدمت خوبی باشه به فروش چه! حتما تعجب کردید! بدون هیچ مقدمه‌ای می‌گوییم اهمیت سئو و بهینه سازی وب سایت بسیار بالاست! وب سایت بهینه نشده همانند اولین جمله‌ی این مقاله است. توخالی، پوچ و مبهم که قطعا هیچ کاربری از آن حمایت نخواهد کرد. ما نیز، امروز در یارا آی‌تی به بررسی مزایای بهینه سازی وب سایت خواهیم پرداخت و امیدواریم این مقاله شروع یک قدم بزرگ در توسعه وب سایت شما باشد…

اهمیت سئو و بهینه سازی وب سایت در چیست؟!

سوالی که حتما ذهن افراد زیادی را درگیر کرده، این می‌باشد که چرا باید وب سایت خود را بهینه سازی کنیم یا اصلا بهینه سازی و هزینه کردن برای آن، چه مزایایی برای وب سایت و یا خودمان خواهد داشت؟ در پاسخ به این سوال ابتدا باید باید به بررسی اهدافمان بپردازیم. زمانی که یک شرکت، یک شخص و یا یک مجموعه اقدام به طراحی یک وب سایت برای دستیابی به هدف خود می‌کند، خالی از لطف نیست که بگوییم باید برای دیده شدن آن، تلاش‌های بسیاری کند.

در مقاله قبل درباره‌ی سئو و بهینه سازی صحبت کردیم و گفتیم یکی از راه‌های جذب بازدید مفید و نمایش وب سایت ما در نتایج جستجو، سئو و بهینه سازی است. همین امر باید کافی باشد تا بگوییم وب سایت ما برای دیده شدن نیازمند سئو است اما تمامی مواردی که اهمیت سئو را بیشتر کرده‌اند به همینجا ختم نمی‌شود…

به نتایج بلندمدت و همیشگی بیاندیشید

بسیاری معتقدند تبلیغات مسیر خوبی برای افزایش فروش و یا بازدید یک وب سایت است. بله قطعا همینطور است. یک استراتژی تبلیغاتی خوب و قدرتمند می‌تواند بازدهی وب سایت شما را برای مدتی افزایش دهد. اما توجه داشته باشید این افزایش بازدهی موقتی است. زمانی که هزینه و یا مدت زمان تبلیغات شما به پایان برسد، با احتمال بیش از ۷۰ درصد، بازدید و یا فروش خود را ازدست می‌دهید. اهمیت سئو آنجایی آشکار می‌شود که اگر وب سایت خود را طی یک پروژه معتبر، بصورت برنامه ریزی شده و در طولانی مدت بهینه سازی کنید، نه تنها بازدید وب سایت شما کم نخواهد شد، بلکه بازدید بیشتر، مفیدتر و همیشگی جذب خواهید کرد.

هزینه‌ای برای جذب بازدید پرداخت نخواهید کرد

قطعا انجام تبلیغات برای افزایش آمار بازدید و فروش از طریق وب سایت، هزینه‌هایی دارد. این هزینه‌ها زمانی که شما نتیجه بهتری را می‌خواهید بیشتر می‌شوند. از طرفی برای انجام تبلیغات دائمی در وب سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی، گوگل و… باید مبالغ زیادی صرف شود. قطعا این روش بصرفه نبوده و مارا دچار دردسرهایی می‌کند. چاره چیست؟

درپاسخ به سوال بوجود آمده باید گفت یکی دیگر از دلایل اهمیت سئو، صرف هزینه کمتر برای جذب بازدید دائمی و بیشتر است. تصور کنید یک وب سایت غیر بهینه دارید که برای جذب بازدید و معرفی خدمات ارائه شده در آن، باید ماهانه ۲ الی ۳ میلیون تومان هزینه تبلیغات بپردازید. در این حالت بعد از یک سال شاید ۳۰ الی ۴۰ درصد بازدید کننده دائمی داشته باشید و پس از آن، مجددا برای جذب مخاطب، ملزم به صرف هزینه‌ی بیشتر می‌شوید.

این درحالی است که اگر نصف مبلغ تبلیغات را برای بهینه سازی وب سایت در همین بازه زمانی صرف کنید، وب سایت شما هنگام نمایش نتایج جستجو، دیده شده و مخاطبان جدید، همیشگی و هدفمند خود را بصورت روزافزون و رایگان بدست می‌آورید.

وب سایت شما معتبرتر خواهد شد

یکی دیگر از دلایل اهمیت سئو و بهینه سازی وب سایت، معتبرتر شدن آن نزد مخاطبان است. قطعا اگر برای بهینه سازی وب سایت خود تلاش کرده و استانداردهایی را رعایت کنید، در ضمیر ناخودآگاه کاربر، صاحب یک وب سایت معتبر و اصولی خواهید بود. از طرفی تجربه نشان می‌دهد، افرادی که وب سایتی را بین اولین نتایج جستجو می‌بینند، اعتماد بیشتری نسبت به آن پیدا می‌کنند. چرا که می‌دانند مسئول یک وب سایت معتبر، ساعت‌ها برای پیشرفت و به این نقطه رسیدن تلاش کرده است.

یک وب سایت جذاب و کاربرپسند خواهید داشت

راهکارهای سئو و بهینه سازی بسیار گسترده هستند اما هدف همه‌ی آنها یک چیز است! تبدیل یک ویرانه به یک وب سایت جذاب و کاربرپسند! اما سوال اینجاست! چگونه وب سایت ما با رعایت کردن نکات سئو، جذاب و کاربرپسند می‌شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت: همانطور که در مقاله قبل گفتیم، سئو مجموعه‌ای از استانداردهاست که توسط موتورهای جستجو برای افزایش قدرت و کیفیت وب سایت ما تدوین شده. رعایت این استانداردها باعث می‌شود ما یک وب سایت مدرن، بروز، پر محتوا و حرفه‌ای داشته باشیم تا درنتیجه زمانی که کاربران جدید از وب سایت ما بازدید می‌کنند، احساس رضایت و خوشنودی کنند.

از این که در خواندن مقاله‌ی “اهمیت سئو ، چرا باید وب سایت خود را بهینه سازی کنیم ؟!” همراه ما بودید بسیار متشکریم. این مجموعه ادامه خواهد یافت و اگر در زمینه‌ی سئو و بهینه سازی وب سایت سوالی داشتید کافیست در انتهای همین صفحه و در بخش نظرات بیان کنید تا کارشناسان دپارتمان سئو و بهینه سازی یارا آی تی در اسرع وقت پاسخگو باشند…

مرکز آموزش
مفیدترین های مشابه
در مرکز آموزش یارا آی‌تی بیشتر بخوانید ... بیشتر بدانید ... آموزش دهید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.