مرکز آموزش یارا آی تی
مدیریت ایمیل‌های cpanel در تلفن همراه

مدیریت ایمیل‌های cpanel در تلفن همراه

برای بسیاری از ما پیش آمده است که می خواهیم ایمیل اکانت های ساخته شده در cpanel را در تلفن همراهمان مدیریت کنیم تا علاوه بر دسترسی آسانتر بتوانیم سریعتر پاسخگوی پیام های دریافتی باشیم. به همین منظور می توانیم ایمیل اکانتی را که در cpanel ایجاد کرده بودیم را در تلفن همراه و توسط برنامه جی میل مدیریت کنیم. قبل از هرچیز توصیه می کنیم اگر ایمیل اکانت ایجاد نکرده اید از طریق مقاله‌ی : ساختن اکانت ایمیل در cPanel ، ابتدا یک حساب ایمیل ایجاد کرده و سپس در ادامه ی این آموزش همراه ما باشید.

مراحل انجام کار :

برای شروع می بایست یکی از برنامه های مدیریت ایمیل در تلفن همراه را نصب کرده باشید. برنامه های زیادی در این خصوص وجود دارند اما یکی از بهترین آنها برنامه ی Gmail از شرکت گوگل است که بصورت پیشفرض روی دستگاه های اندرویدی وجود دارد که ما در این آموزش از یارا آی‌تی از آن استفاده می کنیم.

۱. برای مدیریت ایمیل اکانت های ساخته شده در cpanel در تلفن همراه ابتدا می بایست برنامه ی Gmail را در تلفن همراه خود باز کنید.
۲. در قسمت نوار بالایی موجود در برنامه روی بخش اکانت ها کلیک کنید تا پنجره ای برای شما به نمایش در آید.
۳. در پنجره باز شده روی گزینه ی Add another account کلیک کنید.
۴. در پنجره ی باز شده ( Set up email ) روی گزینه ی Other کلیک کنید.
۵. در قسمت Add your email address و در بخش Enter your email کافیست آدرس ایمیلی که در cpanel ایجاد کرده بودید را وارد کنید. این آدرس می بایست با فرمت youruser@yourdomain.com باشد. سپس روی کلید NEXT کلیک کنید.
۶. در این مرحله از شما خواسته می شود تا نوع اکانت خود را انتخاب کنید. کافیست روی عبارت Personal POP3 کلیک کرده تا وارد مرحله ی بعد شوید.
۷. در این مرحله از شما خواسته می شود تا رمزعبوری را که برای اکانت ایمیل خود، در cpanel در نظر گرفته اید را وارد نمایید و روی کلید NEXT کلیک کنید.
۸. پس از انجام تنظیمات بالا برنامه ی Gmail تعدادی مشخصات درباره ی نوع اتصال شما نمایش می دهد. کافیست این مراحل را با فشردن کلید NEXT به اتمام برسانید.
۹. پس از به پایان رساندن مراحل برنامه ی Gmail از شما میخواهد مدت زمان بررسی ایمیل های جدید را انتخاب کنید. و با فشردن مجدد کلید NEXT مراحل را با موفقیت به اتمام برسانید.

تبریک می گوییم اکنون می توانید به پیام های دریافتی در mail box اختصاصی خودتان راحت تر دسترسی داشته باشید. یک پیام ارسال کنید، یا پیام های دریافتی از طرف کاربرانتان را بخوانید و پاسخ دهید. از اینکه در این آموزش همراه ما بودید متشکریم. چنانچه در انجام مراحل با مشکل مواجه شدید در ادامه ی همین پست و در بخش نظرات، منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

 

مرکز آموزش
مفیدترین های مشابه
در مرکز آموزش یارا آی‌تی بیشتر بخوانید ... بیشتر بدانید ... آموزش دهید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.