مرکز آموزش یارا آی تی
ساختن دیتابیس در cpanel

ساختن دیتابیس در cPanel با استفاده از MySQL Database Wizard

در این مقاله از مجموعه آموزش‌های cpanel یارا آی‌تی، قرار است درباره ساده ترین راه ساختن پایگاه داده  ( Database ) در کنترل پنل cpanel صحبت کنیم اما پیش از هرچیز باید بدانیم دیتابیس چیست؟

درواقع دیتابیس محلی است که یک برنامه یا یک سیستم می تواند داده ها را در آن ذخیره کند. این داده ها می توانند از نوع اعداد، متن ها، تنظیمات و… باشند و برای ذخیره سازی اطلاعات کاربران، اطلاعات فروش، تنظیمات و داده‌های سیستم های مدیریت محتوا و… بکار روند.

اکنون که درباره‌ی پایگاه داده یا دیتابیس دانستیم وقت آن رسیده که آسان‌ترین روش ایجاد آن را در کنترل پنل محبوب cpanel بیاموزیم پس در ادامه ی این مقاله همراه ما باشید.

آموزش ویدئویی این مبحث را مشاهده کنید

ساخت دیتابیس با استفاده از MySQL Database Wizard

برای ساخت دیتابیس پس از ورود به کنترل پنل cpanel هاست خود از طریق پورتال آنلاین یارا آی‌تی، مطابق تصویر زیر، روی قسمت MySQL Database Wizard کلیک کنید.

در پنجره ای که مطابق با تصویر زیر، پس از کلیک کردن روی بخش MySQL Database Wizard باز خواهد شد و بعنوان اولین قدم، باید یک نام دلخواه برای دیتابیس خود انتخاب نمایید و روی کلید Next Step را کلیک کنید. این نام می تواند حداکثر دارای ۵۴ کاراکتر باشد.

در مرحله‌ی بعدی همانند آنچه که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، باید برای یک نام کاربری و رمز عبور قوی برای مدیریت دیتابیس ایجاد کنید.

نکته : رمزعبوری که در این مرحله انتخاب می کنید بهتر است حاوی کلمات کوچک و بزرگ انگلیسی و دارای علائم نگارشی مانند نقطه و… باشد. همچنین می‌توانید با کلیک روی کلید Password Generator به طور خودکار و تصادفی یک پسورد قدرتمند ایجاد نمایید. سپس، بعد از انتخاب نام کاربری و رمز عبور روی کلید Create User کلیک کنید تا وارد مرحله‌ی بعد شوید.

نکته : این نام کاربری و رمزعبور را حتما یادداشت کنید سعی کنید آن را به ذهن بسپارید زیرا هنگام استفاده از اسکریپت‌ها و سیستم‌های مدیریت محتوا به آن نیاز خواهید داشت.

در گام بعد مطابق تصویر زیر، گزینه ALL PRIVILEGES را انتخاب کرده، روی Make Changes کلیک کرده تا تمامی دسترسی های مدیریتی دیتابیس را به کاربری که در مرحله قبل ساختید بدهید و دکمه‌ی Next Step را بزنید تا دیتابیس شما به طور کامل ساخته و مورد استفاده شود.

نکته : اگر در این مرحله دسترسی‌های لازم را کاربری که ایجاد کرده‌اید را ندهید ممکن است در راه‌اندازی، مدیریت و ارتباط اسکریپت هایتان با آن، دچار مشکل شوید. همچنین می توانید از بالای چک‌باکس ALL PRIVILEGES نام کاربری و نام دیتابیس ساخته شده را مشاهده و آن را جایی ذخیره کنید.

تبریک می گوییم شما توانستید بسادگی با ابزار MySQL Database Wizard یک دیتابیس ایجاد کنید. حال می توانید از دیتابیس ساخته شده درجهت راه اندازی وب سایت پویای خود استفاده کنید.

مرکز آموزش
مفیدترین های مشابه
در مرکز آموزش یارا آی‌تی بیشتر بخوانید ... بیشتر بدانید ... آموزش دهید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.