مرکز آموزش یارا آی تی
ساختن اکانت ایمیل در cpanel

ساختن اکانت ایمیل در cPanel

زمانی که یک وب سایت دارید، یکی از مهمترین راه های ارتباطی شما با کاربرانتان، استفاده از آدرس ایمیل است. درواقع کاربران می توانند سوالات، مشکلات یا سخنان خود را از طریق ایمیل به شما گزارش داده و شما نیز می توانید پاسخ مناسبی را برایشان ارسال کنید. همانطور که می دانید سرویس دهنده های بسیار بزرگی درحال ارائه ایمیل آدرس ها هستند اما زمانی پیش خواهد آمد که نیاز داریم یک ایمیل آدرس با نام دامنه ی وب سایتمان داشته باشیم. در این مقاله یارا آی‌تی همراه شماست تا ساختن اکانت ایمیل در cpanel را بیاموزیم…

آموزش ویدئویی این مبحث را مشاهده کنید

ساختن اکانت ایمیل در cPanel

برای ساختن یک ایمیل آدرس با نام دامنه ی خود در cpanel، ابتدا باید از طریق پورتال آنلاین یارا آی‌تی وارد حساب cpanel  هاست خود شوید و همانند تصویر زیر روی Email Accounts کلیک کنید.

 

پس از ورود به Email Accounts مطابق شکل زیر، کافیست روی کلید CREATE کلیک کرده تا وارد صفحه ی ساختن اکانت ایمیل در cpanel می شویم.

پس از کلیک بر روی کلید CREATE با صفحه ای مانند تصویر زیر مواجه خواهید شد که از شما می خواهیم به نکاتی که در ادامه‌ی این مقاله درباره‌ی ساختن آدرس ایمیل به شما خواهیم گفت توجه کنید…

تنظیمات اکانت ایمیل در cPanel

زمانی که به مرحله ی ساختن حساب ایمیل جدید رسیدید با صفحه ای مطابق تصویر فوق روبرو خواهید شد که می توانید از طریق بخش های مختلف آن حساب ایمیل جدید را تنظیم نمایید.
۱. با استفاده از بخش domain می توانید دامنه و یا ساب دامنه ای که به این هاست متصل است را برای ساختن ایمیل انتخاب کنید. اگر هیچ ساب دامنه‌ای ایجاد نکرده اید نیاز نیست این بخش را تغییر دهید.
۲. در بخش user name نام کاربری ایمیل را متناسب با نیازتان وارد کنید. این نام کاربری می تواند بصورت info ، support و یا موارد دلخواه شما باشد.
۳. یک پسورد ایمن برای برای mail box خود درنظر بگیرید. این پسورد را می‌توانید از طریق password generator و با کلیک برروی GENERATE بصورت تصادفی و ایمن انتخاب کنید.
۴. از بخش storage space می توانید حافظه ی mail box خود را تنظیم کنید. پیشنهاد می کنیم این مورد را روی unlimited قرار ندهید زیرا ممکن است ربات ها با ایمیل های اسپم فضای هاستتان را اشغال کنند.
۵. در ادامه مابقی موارد را بدون اعمال تغییرات رد می کنیم و روی کلید CREATE کلیک می کنیم تا پیغامی مطابق با تصویر زیر را مشاهده کنیم.

 

تبریک می گوییم. با مشاهده‌ی پیغام فوق، شما اولین ایمیل اکانت را با نام دامنه ی خودتان در cpanel ایجاد کردید. اکنون زمان آن فرا رسیده که بدانیم چگونه می توان ایمیل اکانت ساخته شده را مدیریت کرد؟

مدیریت اکانت ایمیل ساخته شده در cPanel

پس از ایجاد اولین ایمیل اکانت در cpanel کافیست بعد از آدرس دامنه ی خود شماره پورت webmail کنترل پنل cpanel را که ۲۰۹۶ است، بصورت yourdomain.com:2096 ، وارد کنید یا عبارت webmail را به انتهای آدرس دامنه، بصورت yourdomain.com/webmail، اضافه کنید. سپس در صفحه ی باز شده با نام کاربری و رمز عبوری که در مرحله ی ساختن ایمیل اکانت در نظر گرفته بودید به محیط webmail لاگین کنید.

همچنین می توانید پس از ورود به cpanel و باز کردن بخش Email Accounts تا ایمیل اکانتی که در  مرحله قبل ایجاد کرده بودید را مشاهده کنید. سپس کافیست در جلوی ایمیل اکانت ساخته شده روی کلید CHECK EMAIL کلیک کنید تا پنجره ای مطابق تصویر زیر به نمایش درآید.

پس از مشاهده‌ی صفحه ای مطابق با تصویر فوق، تنها کافیست روی کلید Open کلیک کرده تا وارد محیط مدیریتی ایمیل اکانت خود شده و همانند تمامی mail box ها یک پیام ارسال یا پیام‌های دریافتی را بررسی کنیم.

 

از اینکه در خواندن این مقاله همراه یارا آی‌تی بوده اید بسیار متشکریم. چنانچه درباره ی ساختن اکانت ایمیل در cPanel سوالی داشتید در ادامه‌ی همین صفحه و در بخش نظرات از ما بپرسید.

مرکز آموزش
مفیدترین های مشابه
در مرکز آموزش یارا آی‌تی بیشتر بخوانید ... بیشتر بدانید ... آموزش دهید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.