مرکز آموزش یارا آی تی
بازیابی و تغییر رمز عبور cPanel

بازیابی و تغییر رمزعبور cPanel

باسلام و درود خدمت همه‌ی همراهان یارا آی‌تی. در این قسمت از آموزش‌های cpanel یارا آی‌تی قرار است درباره‌ی روش‌های بازیابی و تغییر رمزعبور cpanel صحبت کنیم. در بسیاری از مواقع پیش می‌آید که می‌خواهیم رمزعبور ایمنی را برای کنترل پنل هاستمان درنظر بگیریم اما این پسورد باید بگونه‌ای باشد که بتوانیم آن را به ذهن بسپاریم. برای برطرف سازی چنین مسئله‌ای، در ادامه‌ی این آموزش همراه ما باشید…

تغییر رمزعبور cPanel با استفاده از پورتال آنلاین یارا آی‌تی

برای تغییر رمزعبور cpanel از طریق پورتال آنلاین یارا آی‌تی کافیست ازطریق این لینک وارد حساب کاربری خود شوید. سپس سرویس مورد نظر خود را از بخش سرویس ها انتخاب کنید. و در گام بعدی همانند آنچه که در تصویر زیر می‌بینید کافیست روی گزینه‌ی تغییر رمز عبور کلیک کنید.

در صفحه‌ای که همانند تصویر زیر برایتان به نمایش درآمده است کافیست رمزعبور جدید را وارد کرده و مجددا آن را تکرار کنید. دقت داشته باشید که این رمزعبور باید ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ انگلیسی، اعداد و یا علائم نگارشی باشد.

پس از وارد کردن پسورد جدید در کادرهای مربوطه، کافیست روی دکمه‌ی ذخیره تغییرات کلیک کنید تا پیغام موفقیت آمیز بودن عملیات تغییر پسورد cpanel را مشاهده نمایید. 

پس از مشاهده‌ی پیغام موفقیت آمیز بودن عملیات تغییر پسورد می‌توانید با رمزعبور جدید وارد کنترل پنل هاست خود شوید.

تغییر رمزعبور با استفاده از Password & Security در کنترل پنل cPanel

ما می‌توانیم رمزعبور cpanel خود را از درون کنترل پنل نیز تغییر دهیم. برای انجام این کار کافیست ابتدا وارد کنترل پنل سرویس خود شوید.

سپس همانند تصویر زیر از طریق بخش Preferences روی ابزار Password & Security کلیک کنید.

پس از ورود به ابزار Password & Security پنجره‌ای مطابق با تصویر زیر خواهید داشت که با وارد کردن پسورد قدیمی، پسورد جدید و تکرار پسورد جدید و درنهایت کلیک کردن روی کلید Change your password now  رمزعبور cpanel تغییر خواهد کرد.

نکته : همانطوری که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید دکمه‌ای با عنوان Password Generator وجود دارد که با استفاده از آن خواهید توانست یک رمزعبور ایمن ایجاد کنید.

عملیات ریست پسورد cPanel

برای ریست کردن رمزعبور کنترل پنل cpanel با استفاده از آدرس ایمیلی که هنگام ثبت نام در پورتال آنلاین یارا آی‌تی ثبت کرده بودید می‌بایست آدرس دامنه‌ی خود را بصورت yourdomain.com:2083 در نوار آدرس مرورگر وارد کنید تا صفحه‌ی ورود به cpanel به شما نمایش داده شود. در گام بعدی می‌بایست همانند تصویر زیر روی عبارت Reset Password کلیک کنید.

پس از کلیک کردن روی عبارت Reset Password با صفحه‌ای مطابق با تصویر زیر روبرو خواهید شد که از شما می‌خواهد نام کاربری حساب cpanel خود را وارد کرده سپس روی کلید آبی رنگ Reset Password کلیک کنید.

بعد از عبور از مرحله قبل، با صفحه‌ای مطابق تصویر زیر روبرو خواهید شد که cpanel از شما می‌خواهید آدرس ایمیل حساب کاربری خود را وارد نموده سپس روی کلید آبی رنگ Send Security Code کلیک کنید تا یک کد احراز هویت ۱۰ رقمی دریافت کنید.

اگر ایمیل حساب cpanel خود را نمی‌دانید باید بگوییم این همان ایمیلی است که هنگام ثبت‌نام در پورتال آنلاین یارا آی‌تی اعلام کرده بودید.

در ادامه‌ی مراحل کافیست کد ۱۰ رقمی را در کادری که همانند تصویر زیر نمایش داده شده است، وارد کنید و با کلیک روی کلید Submit وارد مرحله‌ی بعد شوید.

نکته : زمانی که کادر احراز هویت با کد ۱۰ رقمی را همانند تصویر فوق مشاهده کردید پنجره‌ی مرورگر را نبندید. درغیر اینصورت باید مراحل را مجددا تکرار کنید.

در ادامه‌ی مراحل با صفحه‌ای مطابق با تصویر زیر روبرو خواهید شد که در کادرهای مربوطه می‌توانید رمزعبور جدید و موردنظر خود را وارد کنید و در نهایت با کلیک کردن روی کلید Set Password پسورد جدید را تنظیم کنید.

پس از کلیک روی کلید آبی رنگ Set Password و دریافت پیغام موفقیت آمیز بودن عملیات ایمیلی حاوی موفقیت آمیز بودن عملیات ریست پسورد دریافت خواهید کرد.

نکته : لطفا یک رمزعبور کاملا ایمن انتخاب کرده و ترجیحا از Password Generator سی پنل برای ایجاد پسورد قدرتمند استفاده کنید.

از اینکه در خواندن این مقاله همراه یارا آی‌تی بودید بسیار متشکریم. چنانچه سوالی درباره‌ی تغییر رمزعبور cpanel داشتید می‌توانید یک تیکت در ناحیه‌ی کاربری یارا آی‌تی ایجاد کرده یا در ادامه‌ی همین صفحه و در بخش نظرات مطرح کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

مرکز آموزش
مفیدترین های مشابه
در مرکز آموزش یارا آی‌تی بیشتر بخوانید ... بیشتر بدانید ... آموزش دهید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.