مرکز آموزش یارا آی تی
بازگردانی Backup با استفاده از ابزار Backup Wizard در cPanel

بازگردانی Backup با استفاده از ابزار Backup Wizard در cPanel

در آموزش قبل از درباره‌ نحوه‌ی تهیه‌ی بکاپ از cpanel و فایل‌های موجود در هاست توسط ابزار backup wizard آموختیم. در این مقاله قرار است روش بازگردانی بکاپ های تهیه شده توسط این ابزار را بازگو کنیم و امیدواریم در این آموزش نیز همراه یارا آی‌تی باشید.

بازگردانی Backup های cPanel با استفاده از ابزار Backup Wizard

برای بازگردانی فایل‌های پشتیبان ابتدا از طریق پورتال آنلاین یارا آی‌تی وارد کنترل پنل cpanel سرویس خود شوید. سپس همانند تصویر زیر روی backup wizard کلیک کنید.

پس از کلیک کردن روی ابزار backup wizard با پنجره ای مطابق با تصویر زیر روبرو خواهیم شد. برای بازگرداندن نسخه های پشتیبان تهیه شده کافیست روی کلید Restore کلیک کنید.

در صفحه‌ای که همانند تصویر زیر به نمایش در می‌آید که ما با کلیک کردن روی هرکدام از کلیدهای موجود در بخش Select Restore Type می‌توانیم نسخه پشتیبان همان بخش را که قبلا تهیه کرده‌ایم، بازگردانی کنیم.

Home Directory : با کلیک روی این گزینه می‌توانید به سادگی فایل بکاپ فایل‌های هاست خود را با کلیک کردن روی Choose File انتخاب کرده تا پس از فشردن کلید Upload عملیات آپلود و بازیابی اطلاعات بصورت اتوماتیک آغاز شود.

MySQL Databases : با کلیک روی این گزینه و انتخاب فایل بکاپ تهیه شده از دیتابیس ها، از سیستم خودتان، توسط Choose File، همانند تصویر زیر انتخاب کنید.

پس از انتخاب فایل بکاپ کافیست روی کلید آبی‌رنگ Upload کلیک کنید تا عملیات آپلود و بازیابی بصورت اتوماتیک شروع شود. همچنین لازم است بدانید پس از تکمیل فرایند بازیابی پیغامی همانند آنچه در تصویر زیر می‌بینید را مشاهده خواهید کرد که نشان‌دهنده ی موفقیت آمیز بودن عملیات Restore است.

Email Forwarders و Email Filters : با کلیک کردن روی این کلیدها با مراحلی همانند دو مورد گذشته روبرو خواهیم شد و کافیست فایل‌های بکاپ را از قسمت Choose File انتخاب کنید و در نهایت روی کلید Upload کلیک کنید تا عملیات بازیابی بصورت اتوماتیک انجام شده و پیغام موفقیت آمیز بودن آن را دریافت کنید.

نکته : در آموزش قبل ما از تمامی دیتای هاستمان بکاپ تهیه کرده بودیم اما باید بدانید کاربران نمی‌توانند این فایل را بصورت مستقیم، خودشان بازیابی کنند. برای بازیابی کافیست فایل را در اختیار پشتیبان سرویس میزبانی خود قرار داده تا آن را برایتان restore کنند. بنابراین بهتر است همانند آموزش قبل از اطلاعات خود partial backup تهیه کنید تا هرزمان که نیاز بود راحت‌تر عملیات بازیابی را انجام دهید.

ازاینکه در خواندن این مقاله همراه یارا آی‌تی بودید بسیار متشکریم. چنانچه درباره‌ی بازیابی بکاپ بامشکل مواجه شدید می‌توانید از قسمت تیکت‌های موجود در پورتال آنلاین یارا آی‌تی یک تیکت به پشتیبان میزبانی وب ارسال کنید یا اگر سوالی داشتید در ادامه‌ی همین صفحه و در بخش نظرات بپرسید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

مرکز آموزش
مفیدترین های مشابه
در مرکز آموزش یارا آی‌تی بیشتر بخوانید ... بیشتر بدانید ... آموزش دهید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.